Zdjęcie: Tomasz Nowak

Powodem zamknięcia parafii św. Józefa na osiedlu Staromieście w Rzeszowie jest koronawirus, który wykryto u jednego z księży. 

Kościół przy ul. Lubelskiej zamknięto w Wielką Sobotę na polecenie sanepidu, a 7 księży objęto kwaranntaną. Jak poinformował ks. Tomasz Nowak, rzecznik diecezji rzeszowskiej, ósmy ksiądz przebywa w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. To właśnie u niego wykryto koronawirusa. 

Ks. Tomasz Nowak przypomina, że objęci kwarantanną księża nie sprawują w kościele żadnej liturgii. Na drzwiach kościoła wywieszono ogłoszenie z informacją, że duchowni będą odprawiać msze według wyznaczonych na dane dni intencji w mieszkaniach na plebanii.

Na ogłoszeniu znajduje się również prośba, aby osoby, które uczestniczyły w mszy świętej 4 kwietnia o godz. 11:30 zadzwoniły na numer: 503 850 998.

W przypadku najpilniejszych spraw, których nie można odłożyć na później, np. organizacji pogrzebu, parafianie proszeni są o kontakt telefoniczny: 17 861 17 42. Księża zorganizują opiekę duszpasterską korzystając z pomocy duchownych z dekanatu lub sąsiednich parafii. 

We wtorek (14 kwietnia) ks. Mateusz Kowalski, wikariusz parafii św. Józefa, poinformował że stan księdza przebywającego w szpitalu w Łańcucie powoli się poprawia, a wszyscy księża przebywający na kwarantannie czują się bardzo dobrze.

Fot. Materiały parafii św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama