Koniec z „dziką” ścieżką przy fontannie multimedialnej. Budują nowy chodnik

6
Zdjęcie: Joanna Gościńska / Rzeszów News
Reklama

240 tys. złotych będzie kosztowała budowa nowej ścieżki prowadzącej do fontanny multimedialnej przy al. Lubomirskich w Rzeszowie. 

Ponad dziewięć miesięcy zajęło ratuszowi znalezienie wykonawcy chodnika na zieleńcu od strony Alei pod Kasztanami, powyżej miejsc siedzących „amfiteatru”. Chodzi o „dziką” ścieżkę, którą mieszkańcy wykorzystywali, by skrócić sobie drogę do fontanny multimedialnej. 

Pierwszy przetarg ogłoszono jeszcze w styczniu, bo ratusz chciał, aby chodnik był gotowy na maj, zanim rozpocznie się sezon. Nie udało się – nie zgłosiła się żadna firma. Drugi przetarg miał szczęśliwy finał. Niedawno rozpoczęły się pierwsze prace budowlane.  

– Chodnik ma być gotowy do końca listopada. Za wykonanie pracy zapłacimy 240 tys. zł – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Chodnik na „dzikiej” ścieżce będzie z płyt i kostki granitowej. Będzie miał 75 m długości i 3 m szerokości. Schody będą szerokie, aby bez problemów mogli z nich korzystać także rodzice z dziećmi na wózkach. Dla wózków będzie także podjazd. 

Miasto za wykonanie chodnika wzięło się dopiero teraz, choć sama fontanna jest czynna od 2013 roku, ponieważ wcześniej na inwestycję nie było zgody konserwatora zabytków.

Zdjęcie: Joanna Gościńska / Rzeszów News

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. No faktycznie szkoda ale przypomne Panie Jurek że teraz obiecują wszystko i podobno wszystko ma byc budowane
    – no to może pare górek zaadoptują pod sanki a przy okazji to i jeszcze tor saneczkowy zrobią bo tempo just pierunskie to se Pan śmigniesz z górki na pazurki : O !

  2. Chwila – chwila co to znaczy ” dzika ścieżka ” przypomne autorowi tekstu że na tej podobno dzikiej ścieżce to ja na sankach już zjeżdżałem w 1954 roku czyli ścieżka istnieje spokojnie 64 lata – i już nie jest dzika tylko ” oswojona ” i wkomponowana w tamten rejon miasta a że teraz bedzie na miare 21- wieku chwała ratuszowi bo to blisko ratusza i czekała sporo i się doczekała remontu.

  3. Jakie to nastąpiło strasze przyśpieszenie w pewnych inwestycja normalnie ktoś se włączył : Bi-Turbo
    Szkoda że to dopiero przed wyborami – robota sie robi a tempo jest faktycznie pierońskie
    A czy bedzie umyślny z ratusza aby nadzorawać układanie tego granitu ?

Comments are closed.