Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Po tym, jak Aneta Radaczyńska zrezygnowała z funkcji dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędu Miasta Rzeszowie, ratusz ogłosił konkurs na wolne stanowisko pracy. Kto się pisze?

Aneta Radaczyńska z funkcji dyrektora zrezygnowała w piątek w ubiegłym tygodniu, o czym napisaliśmy w środę. Oficjalnym powodem dymisji były „względy osobiste”.

Ratusz zbyt długo nie czekał na rozpisanie konkursu, który ma wyłonić następcę Anety Radaczyńskiej, Od kandydata oczekuje się m.in. co najmniej 3-letniego doświadczenia w pracy związanej ze sportem, kulturą lub turystyką, bardzo dobrej znajomość samorządu terytorialnego, w tym miasta Rzeszów, umiejętności związanych z prowadzeniem i organizowaniem działalności kulturalnej i sportowej, a także umiejętności pracy w stresie i pod presją czasu.

Nowy dyrektor musi znać się również na finansach publicznych oraz powinien posiadać umiejętności z zakresu organizacji pracy własnej, jak i zespołu. Do jego zdań należy m.in. organizowanie pracy wydziału, odpowiedzialność za wykonanie podjętych uchwał przez Radę Miasta, opracowywanie założeń programowo-artystycznych imprez miejskich, czy nadzór nad miejskimi instytucjami kultury i sportu.

Kandydat, który będzie ubiegał się o stanowisko dyrektora WKSiT, musi, oprócz wymaganych dokumentów, złożyć również koncepcję kierowania wydziałem oraz wizję rozwoju kultury, sportu i turystyki w Rzeszowie. Dokumenty można składać do 12 lutego. 

Obecnie funkcję p.o. dyrektora wydziału sprawuje Agnieszka Kielar.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama