Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Trzy osoby zgłosiły się do ogłoszonego przez prezydenta Rzeszowa konkursu na nowego dyrektora rzeszowskiego Teatru Maska.

Termin składania podań minął 29 lutego. Miasto na oferty czekało miesiąc. Jak przekazała nam Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa, podania złożyły trzy osoby. – Komisja konkursowa musi się z nimi zapoznać – przekazała Kłeczek-Krawiec.

Nazwisk kandydatów, którzy ubiegają się o stanowisko dyrektora Maski, urzędnicy na razie nie zdradzają, ale wiadomo, że wśród jest m.in. dotychczasowa szefowa teatru – Monika Szela, która już wcześniej potwierdziła start w konkursie

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Jak ustaliliśmy, drugą osobą jest wieloletni aktor Maski – Tomasz Kuliberda, działający też w teatralnym związku zawodowym, który w ubiegłym roku przekonał władze Rzeszowa, by dyrektora Maski teraz wyłoniono w drodze konkursu. 

– Złożyłem dokumenty do konkursu – potwierdził nam w piątek, 1 marca, Kuliberda. Nazwiska trzeciej osoby nie udało nam się ustalić. Zgodnie z regulaminem konkursu, złożone oferty mają być rozpatrzone do końca maja br. 

Zdjęcie: HaWa

Maska zatrudnia aktualnie około 50 osób, w ubiegłym roku teatr wystawił 300 spektakli. Maską od 2012 roku rządzi Monika Szela. Dotychczas miała kontrakty przedłużane z automatu, aktualny ma ważny do końca sierpnia br. 

Władze Rzeszowa twierdzą, że sam fakt ogłoszenia konkursu nie jest próbą kwestionowania dorobku Szeli. – Niech dyrektorem Maski będzie najlepszy z najlepszych – mówiła nam kilka tygodni temu Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, nadzorująca miejską kulturę.

Nowy dyrektor swoją funkcję obejmie po wakacjach. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama