Zdjęcie: Facebook.com / Studio Urody Zoe Paulina Bober

5000 par rękawiczek jednorazowych, ponad 1000 maseczek ochronnych i 50  płynów do dezynfekcji – to poniedziałkowy prezent od dwóch rzeszowskich firm dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. 

Dwie rzeszowskie firmy: hurtownia Aruba – Kosmetyka profesjonalna i Studio Urody Zoe Paulina Bober oraz marka IBRA postanowiły dołączyć do akcji #podzielsięzapasem i wesprzeć Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie.

Tym razem personel medyczny dostał w prezencie 5000 par rękawiczek jednorazowych, ponad 1000 maseczek ochronnych i 50 płynów do dezynfekcji.

O akcji poinformowała nas Katarzyna, Czytelniczka Rzeszów News. „Piękny gest. Może to zmobilizuje inne firmy i salony, które mają zapasy maseczek i rękawiczek do przekazania ich szpitalom i służbom mundurowym” – napisała Katarzyna. 

Hurtownia, jak i studio urody poza szpitalem planują także wesprzeć służby mundurowe. „W tym momencie brakuje im wszystkiego, a są codziennie narażeni na kontakt z osobami zarażonymi” – napisali Paulina Bober, Rafał Bober i Grzegorz Kosiorowski, twórcy akcji. 

„Jednocześnie zwracamy się do was z prośbą, jeśli posiadacie zapasy, podzielcie się z tymi, którzy teraz najbardziej tego potrzebują. Razem możemy więcej” – dodali. 

Prezenty dla KSW nr 2 w Rzeszowie to nie przypadek. W szpitalu przy ulicy Lwowskiej powstała specjalna część dla pacjentów z koronawirusem, którzy mają dolegliwości kardiologiczne. 

Głównym szpitalem dla koronawirusowców jest szpital w Łańcucie, w całości przekształcony w oddział zakaźny. Łańcucka placówka też może liczyć na wsparcie. Trwa akcja szycia maseczek ochronnych, a rzeszowscy restauratorzy przygotowują posiłki dla personelu

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama