Do 13 wzrosła w sobotę liczba podkarpackich aptek, w których można wykonać test antygenowy na obecność koronawirusa.
Rafał Śliż z podkarpackiego Narodowego Funduszu Zdrowia poinformował, że w sobotę do darmowych testów na COVID-19 dołączyły 4 apteki w regionie, jedna z nich w Rzeszowie: “Elixir” (ul. Powstańców Wielkopolskich 2). Pozostałe to: “Elixir” w Strzyżowie (ul. Parkowa 1), Echinacea w Ulanowie (ul. 3 Maja 8) i “Nova” w Tarnobrzegu (ul. Mickiewicza 4).
Wcześniej do programu darmowych testów antygenowych na Podkarpaciu przystąpiło 9 aptek. Ich listę znajdziecie na końcu tekstu. Po dodatnim wyniku testu zostaniesz skierowany na izolację domową. Po 10 dniach otrzymasz Krajowy Certyfikat COVID, świadczący o ozdrowieniu. Krajowy Certyfikat będzie honorowany tylko w Polsce.
Farmaceuta pobiera wymaz z nosa lub gardła. O wyniku pacjent powinien być poinformowany w ciągu kilkunastu minut. Może też dostać SMS albo sprawdzić wynik w Internetowym Koncie Pacjenta. O tym, jakie warunki muszą spełnić apteki, by przeprowadzać darmowe testy na COVID-19, pisaliśmy TUTAJ.
Wykaz podkarpackich aptek, które do soboty (29 stycznia) zgłosiły się do programu:
1. Apteka Niezapominajka dla całej rodziny. Dębica, ul. Kolejowa 44
2. Apteka NOVA. Stalowa Wola, ul. Dąbrowskiego 4
3. Apteka Nova. Tarnobrzeg, ul. Warszawska 378
4. Apteka Nova. Nowa Dęba, ul. Jasna 7
5. Dar-Med Centrum Medyczne. Brzozów, ul. 3 Maja 41
6. Apteka Nova. Sędziszów Małopolski, ul. Jana Pawła II 54 a
7. Apteka Nova. Tarnobrzeg, ul. Sienkiewicza 4/71B
8. Apteka prywatna Arnica, Rudnik nad Sanem, ul. Chopina 14
9. Apteka Centrum. Mielec, ul. Stefana Batorego 20
10. “Nova”. Tarnobrzeg, ul. Mickiewicza 4
11. Apteka “Elixir”. Strzyżów, ul. Parkowa 1
12. Apteka “Elixir”. Rzeszów., ul. Powstańców Wielkopolskich 2
13. Apteka “Echinacea”. Ulanów, ul. 3 Maja 8
(ram, la)
redakcja@rzeszow-news.pl




![Niepowetowane straty w skansenie. W nocy spłonął kościół pw. św. Mikołaja [ZDJĘCIA] pożar w skansenie sanok](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/pozar-skansenu-kosciola-sanok-03-218x150.jpeg)



![Ulewy sparaliżowały Rzeszów. Zalane i nieprzejezdne ulice, mnóstwo interwencji strażaków [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/ulewy-rzeszow0-218x150.jpg)





![Po co powstał gigantyczny suchy zbiornik? Finał kluczowej inwestycji przeciwpowodziowej [FILM, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/gora-ropczycka-zbiornik-218x150.jpeg)





![Zderzenie osobówki z motocyklem w Rzeszowie. Pasażerka w szpitalu. Seria wypadków [ZDJĘCIA] dynów wypadek motocykl](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/budziwojska-rzeszow-wypadek-motocykl-03-218x150.jpg)









![Nowa szkoła międzynarodowa w Rzeszowie otwarta od września. Tyle trzeba zapłacić za naukę [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/miedzynarodowa-szkola-rzeszow0-218x150.jpg)
![Matematyczny geniusz z Rzeszowa. 9-letnia Melania wygrała międzynarodowy konkurs [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/konkurs-matematyczny-melania0-218x150.jpg)



![IX Bieszczadzki Rajd Pieszy w Cisnej. Górskie szlaki – trzy stopnie trudności [MAPY]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/Bieszczadzki-Rajd-Pieszy-01-218x150.jpg)








![Po co powstał gigantyczny suchy zbiornik? Finał kluczowej inwestycji przeciwpowodziowej [FILM, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/gora-ropczycka-zbiornik-324x235.jpeg)