Zdjęcie: Pixabay

32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna, którzy byli zarażeni koronawirusem, zmarli w szpitalu w Łańcucie. 

O śmierci dwóch osób w poniedziałek poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Jak twierdzi, kobieta i mężczyzna mieli tzw. choroby współistniejące.

Szpital w Łańcucie poinformował, że 80-letni mężczyzna był mieszkańcem powiatu krośnieńskiego, a 32-letnia kobieta mieszkanką powiatu lubaczowskiego. Mężczyzna zmarł  tuż przed północą z niedzieli na poniedziałek w pierwszej dobie od przyjęcia do szpitala, miał ciężkie zapalenie płuc. 

Jak twierdzą przedstawiciele łańcuckiej placówki, pacjent był obciążony chorobami przewlekłymi – przewlekła choroba niedokrwienna serca, stenoza aortalna (zabieg planowany na wrzesień 2020 r.), nadciśnienie tętnicze, cukrzyca. 

Z kolei 32-latka zmarła w poniedziałek o godz. 7:00 po 9 dniach pobytu w szpitalu. Przyczyną zgonu kobiety było zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową oraz niewydolnością wielonarządową. 

Szpital w Łańcucie poinformował, że pacjentka była obciążona „chorobami towarzyszącymi” – cierpiała na olbrzymią otyłość, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze i zespół depresyjny. – Ze względu na olbrzymią otyłość chora zdyskwalifikowana z terapii ECMO – przekazał w komunikacie szpital. 

Oprócz śmierci 32-latki i 80-letniego mężczyzny, w poniedziałek Ministerstwie Zdrowia poinformowało o dwóch innych zgonach w Polsce z powodu koronawirusa: 73-letniego mężczyzny w szpitalu w Poznaniu i 83-letniej kobiety w szpitalu w Tychach. 

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 6539 osób, 10616  poddano kwarantannie, w szpitalach przebywają 72 osoby, u których podejrzewa się koronawirusa. Do tej pory na COVID-19 w naszym regionie zachorowało 76 osób. W szpitalu zmarli wcześniej: 67-letni mieszkaniec Leżajska oraz 27-letnia kobieta.

Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie dotychczas wykonało 2022 testów na obecność koronawirusa. W całym kraju koronawirusa potwierdzono już u 1905 osób, 26 osób zmarło. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o 43 nowych przypadkach zakażenia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama