Zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
Reklama

Urzędy w Rzeszowie pracują zdalnie, ale w najbardziej newralgicznych wydziałach jest wciąż bezpośrednia obsługa mieszkańców.

Urząd Miasta Rzeszowa od środy przeszedł na pracę zdalną, ale tylko częściowo. – W takich wydziałach, jak np. komunikacji, spraw obywatelskich, czy w Urzędzie Stanu Cywilnego, mieszkańcy wciąż będą mogli załatwić swoje sprawy stacjonarnie – przekazuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

– Prosimy jednak, aby wizyty umawiać wcześniej telefonicznie na konkretną godzinę. To pomoże w uniknięciu kolejek i szybszym załatwieniu sprawy – dodaje.

Wykaz numerów telefonów do urzędu można znaleźć TUTAJ.

Podobnie sytuacja ma się w Urzędzie Wojewódzkim – na miejscu pracują tylko ci, których praca jest związana z bezpośrednią obsługą mieszkańców.

– Obsługa prowadzona jest z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego. Wizyta w Urzędzie jest możliwa po wcześniejszym zgłoszeniu jej w systemie internetowej rejestracji do kolejki bądź telefonicznym lub e-mailowym umówieniu terminu wizyty – przekazuje zespół prasowy wojewody podkarpackiego.

Wykaz numerów telefonów do urzędu można znaleźć TUTAJ.

Z kolei Urząd Marszałkowski już od kilku tygodni pracuje zdalnie. Jak przekazuje Tomasz Leyko, rzecznik urzędu, w każdym z oddziałów jest obecna jedna osoba. – Pozostałe pracują zdalnie. Osoba dyżurująca pracuje przez cały tydzień i jest w kolejnym tygodniu zastępowana przez następną – wyjaśnia Leyko.

Mieszkańcy z kolei przyjmowani są w holu budynku przy al. Cieplińskiego w specjalnie przebudowanej kancelarii ogólnej. – Jeśli potrzebna jest pomoc pracownika merytorycznego, np. w kwestii podpisania dokumentów, kompetentna osoba schodzi do kancelarii ogólnej. Podobnie jest w pozostałych budynkach urzędu – wyjaśnia Tomasz Leyko.

– Dokumenty z zewnątrz przyjmowane są tylko i wyłącznie w kancelarii ogólnej i poddawane są dezynfekcji. Podobnie dokumenty w wewnętrznym obiegu muszą przejść przez kancelarię ogólną – dodaje.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: