Zdjęcie: materiały kina Zorza

1 grudnia Zorza otworzy swoje kasy, by prowadzić sprzedaż voucherów-cegiełek. To od nich zależy, czy kino przetrwa lockdown. 

15 października informowaliśmy, że rzeszowskiej Zorzy grozi upadek. Potężnemu kryzysowi kina winny był koronawirus. Frekwencja nie dopisywała, a kasy kina świeciły pustkami. 

– Kino otworzyliśmy 6 czerwca tylko dzięki naszej publiczności, która pomogła Zorzy w akcji #wspieramykinapolskie – mówiła wtedy Katarzyna Kazanecka z Kina Zorza. – Niestety, aktualnie widzów jest niewielu. Niepokoimy się o przyszłość kina. Nie stać nas na jego utrzymanie – dodawała.

Na apel zareagowało wiele osób. Tylko w ciągu tygodnia od otwarcia sprzedaży voucherów wykupiło je kilkaset osób

4 listopada rząd ogłosił jednak kolejne obostrzenia. Kina ponownie zostały zamknięte – najpierw do 27 listopada, potem do Bożego Narodzenia. Dla Zorzy to cios, dlatego znów prosi o pomoc. 

– To trudna dla wszystkich wiadomość, ale nie poddamy się. Możecie nas wesprzeć, kupując vouchery jako prezent mikołajkowy lub gwiazdkowy – zachęca Zorza.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Cegiełka może ocalić kino

Pojedynczy voucher kosztuje 17 zł. Od 1 grudnia cegiełki dostępne będą w kasie kina. Aktualnie można je kupić na on-line.

Ponieważ Zorzę wspierają też widzowie spoza Rzeszowa, ich vouchery zostaną przekazane dzieciom z rzeszowskich domów dziecka. Otrzymane kody wystarczy przesłać na adres e-mail: katarzyna.kazanecka@kinozorza.pl. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama