Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Dwa ostatnie mecze Asseco Resoovii w rundzie zasadniczej PlusLigi, zaplanowane na Podpromiu odbędą się bez udziału publiczności. Bez publiczności odbędzie się też sobotni mecz siatkarek Developresu z BKS Bielsko Biała. 

Decyzja klubów ma związek z odwołaniem imprez masowych (powyżej 1000 osób) w całym kraju, co we wtorek ogłosił premier RP Mateusz Morawiecki. Odwołanie imprez masowych ma związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. 

We wtorek Asseco Resovia poinformowała, że zaplanowane mecze z PGE Skrą Bełchatów (18 marca) oraz Treflem Gdańsk (22 marca) na Podpromiu rozegrane zostaną bez udziału publiczności. – Oba spotkanie pokaże na żywo telewizja Polsat Sport – informuje klub. 

Bez publiczności odbędzie się także zaplanowany na najbliższą sobotę (14 marca) mecz siatkarek Developresu Rzeszów z BKS Bielsko-Biała. 

Piłkarze zagrają przy pustych trybunach?

Różne scenariusze rozważają rzeszowskie kluby piłkarskie. Stal Rzeszów najbliższy mecz zagra na wyjeździe w sobotę z Elaną Toruń. Już wiadomo, że ten mecz też będzie bez publiczności. Najbliższy mecz u siebie Stal rozegra 22 marca z Widzewem Łódź.

– Spodziewaliśmy się, że ten mecz będzie chciało obejrzeć kilka tysięcy osób – mówi Tomasz Flakowski ze Stali Rzeszów. Jeszcze dzisiaj po południu zbiera się zarząd klubu, który podejmie decyzje, czy mecz będzie bez publiczności, czy do 999 osób.  

Z kolei Adrian Rudawski z CWKS Resovia mówi nam, że klub czeka na formalną decyzję o odwołaniu imprez masowych. Resovia w najbliższą sobotę u siebie na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego gra mecz z Błękitnymi Stargard. 

– Równolegle przygotowujemy się do meczu bez publiczności lub do 1000 osób – przekazuje nam Adrian Rudawski. Kibice Resovii mają wykupionych 600 karnetów. – Możemy do sprzedaży dać jeszcze ponad 300 biletów – dodają przedstawiciele Resovii. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ale czekają na wytyczne, czy lepiej mecz zorganizować bez kibiców. Na pewno Resovia obniży cenę wykupu transmisji meczu na żywo w internecie. Do tej pory trzeba było za to zapłacić 15 zł. Jaka będzie nowa cena, tego się dowiemy jeszcze dzisiaj.

Wojewoda: zakaz dla imprez z publicznością 

We wtorek wojewoda podkarpacki Ewa Leniart po południu poinformowała, że zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności.

– Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności – czytamy w komunikacie Ewy Leniart. – Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji – zaapelowała. 

Wojewoda prosi organizatorów imprez o „współdziałanie z organami administracji publicznej”, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa, mimo otrzymania stosownego zezwolenia, nie zostanie przeprowadzona lub bez udziału publiczności.

– Tak, by nie było konieczne jej przerywanie – dodała Ewa Leniart. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama