Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Władze Stali Rzeszów zdecydowały we wtorek, że mecze piłkarskie na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej będą się odbywały bez udziału publiczności. 

O swojej decyzji klub poinformował wieczorem. Mecze przy pustych trybunach są efektem trwającego kilka godzin spotkania władz Stali Rzeszów i decyzji rządu, który we wtorek zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce w związku z ryzykiem  rozpowszechniania się koronawirusa w naszym kraju. Zakaz wydała też wojewoda

Domowe mecze II-ligowej Stali Rzeszów będą organizowane bez udziału publiczności oraz bez przedstawicieli mediów – za wyjątkiem fotoreporterów i telewizji. – Także aktywności okołomeczowe zostaną ograniczone do minimum – poinformował klub z Hetmańskiej. 

Stal wstrzymała też do odwołania sprzedaż wszystkich biletów i karnetów na organizowane przez klub mecze. Stal najbliższy mecz u siebie ma grać 22 marca z Widzewem Łódź. Jeszcze nie wiadomo, jak klub załatwi sprawę biletów, które kibice Stali kupili na mecz z łódzką drużyną. Będzie on transmitowany przez TVP3 i na stronie sport.tvp.pl.

Stal Rzeszów poinformowała, że nie ma możliwości przełożenia domowych meczów, bo nie wiadomo, jak długo będzie trwał zakaz organizowania imprez masowych. – Mamy pełną świadomość, że koronawirus to realne zagrożenie. WHO proponuje podjęcie radykalnych działań, ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa – informuje Stal Rzeszów. 

Klub wyraził „głęboką nadzieję”, że jego decyzje spotkają się ze zrozumieniem kibiców.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W środę zaś Resovia Rzeszów podejmie decyzję, czy sobotni mecz ich piłkarzy na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego z Błękitnymi Stargard odbędzie się przy pustych trybunach, czy na stadion będzie mogło wejść maksymalnie 999 osób, by spotkania nie potraktowano jako imprezy masowej. 

Mecze bez publiczności na Podpromiu rozegrają także siatkarze Asseco Resovii i siatkarki Developresu Rzeszów. W przypadku Asseco dotyczy to meczów z PGE Skrą Bełchatów (18 marca) oraz Treflem Gdańsk (22 marca). Developres w najbliższą sobotę (14 marca) gra mecz fazy 1/4 play-off z BKS Stal Bielsko-Biała. Odbędzie się przy pustych trybunach.

– Kibice, którzy nabyli bilety na mecz, otrzymają zwrot pieniędzy za ich zakup – poinformował Developres Rzeszów. 

W Polsce dotychczas odnotowano 22 przypadki zakażenia koronawirusem. Na Podkarpaciu na razie go nie stwierdzono. Według wtorkowego komunikatu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, w naszym regionie pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 271 osób, a w podkarpackich szpitalach przebywa 8 osób.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama