Zdjęcie: Pixabay

9 osób przebywa w podkarpackich szpitalach w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – poinformowała w sobotę Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. 

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny od 24 stycznia obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym osoby, które przebywały w ostatnim czasie w rejonach, w których koronawirus rozprzestrzenia się. 

– Wszystkie te osoby poddawane były weryfikacji pod kątem stanu zdrowia, a dla bezpieczeństwa były lub są objęte dwutygodniowym nadzorem epidemiologicznym – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 212 osób. – Wszystkie są zdrowe. Dodatkowo trwa hospitalizacja 9 osób, są one w trakcie badań – dodaje rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. 

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV 2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 48 testów, wszystkie są ujemne. Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem.

W całym kraju do tej pory odnotowano pięć przypadków zarażenia koronawirusem. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama