Zdjęcie: Pixabay

Tak źle jeszcze nie było. Aż 726 osób nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Na Podkarpaciu zmarły kolejne cztery osoby. 

W czwartek Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje o zakażeniach w całym kraju. Najwięcej nowych przypadków koronawirusa znów odnotowano na Śląsku – 137. Ponadto, w Polsce zmarło kolejne 18 osób, które zachorowały na COVID-19. 

Na Podkarpaciu są aż 4 nowe zgony. 3 sierpnia w szpitalu w Lubaczowie zmarł 49-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego. Wśród śmiertelnych ofiar koronawirusa jest także 88-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który 4 sierpnia zmarł w szpitalu MSWiA w Rzeszowie. 5 sierpnia w szpitalu w Łańcucie zmarły 2 kobiety z Przemyśla w wieku 88 i 84 lat. Na Podkarpaciu zmarło już 67 osób. 

Nowe potwierdzone przypadki koronawirusa w naszym województwie to: 

– 1 osoba z powiatu bieszczadzkiego (kobieta)

– 1 osoba z powiatu jarosławskiego (kobieta)

– 3 osoby z powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i kobieta)

– 1 osoba z powiatu lubaczowskiego (mężczyzna)

– 3 osoby z powiatu łańcuckiego (mężczyźni)

– 9 osób z powiatu przemyskiego (osiem kobiet i mężczyzna)

– 3 osoby z Przemyśla (dwie kobiety i mężczyzna)

– 1 osoba z powiatu przeworskiego (kobieta)

– 3 osoby z powiatu rzeszowskiego (dwie kobiety i mężczyzna)

– 3 osoby z Rzeszowa (dwie kobiety i mężczyzna)

– 1 osoba z powiatu sanockiego (mężczyzna)

– 3 osoby z powiatu stalowowolskiego (dwie kobiety i mężczyzna)

– 1 osoba z Tarnobrzega (kobieta)

Tym samym liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wynosi obecnie 1500.  W czwartek sanepid poinformował o trzech kolejnych osobach, które wyzdrowiały na Podkarpaciu. To mieszkańcy Przemyśla, powiatów lubaczowskiego i jarosławskiego. „Ozdrowieńców” jest już 827. 

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o powrocie od najbliższej soboty do obostrzeń w 19 powiatach, w których jest największy wzrost zakażeń. Na Podkarpaciu dotyczy to trzech powiatów: jarosławskiego, przemyskiego i Przemyśla. Wszystkie trzy powiaty znalazły się w „strefie żółtej”. 

Co to oznacza w praktyce? Noszenie maseczek będzie obowiązkowe wszędzie, liczba osób korzystających z transportu zbiorowego będzie ograniczona do 50 proc. miejsc siedzących, a liczba uczestników uroczystości rodzinnych (np. wesela i pogrzeby) to maksimum 100. Będzie też obowiązek rejestracji wesel. 

– Musimy się otrząsnąć – mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia. 

Dotychczas na Podkarpaciu przeprowadzono 58 454 testy na obecność koronawirusa. Pod nadzorem pozostaje 38 osób, kwarantannę przechodzi 2574, w izolacji przebywa 504 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach jest 101 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama