Zdjęcie: Pixabay

88-letnia mieszkanka Przemyśla, która była zarażona koronawirusem, zmarła w szpitalu w Łańcucie – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

Z najnowszego bilansu ministerstwa wynika, że w całym kraju potwierdzono aż 767 nowych przypadków zakażenia koronawirusem (najwięcej na Śląsku – 176 i Małopolsce – 151), jest także 12 kolejnych ofiar śmiertelnych COVID-19. 

Na Podkarpaciu w środę zmarła kolejna osoba – to 88-letnia mieszkanka Przemyśla, która była pacjentką szpitala zakaźnego w Łańcucie. Kobieta jest już 77 ofiarą koronawirusa w naszym województwie. Jest u nas także 26 nowych zakażeń: 

– 1 osoba z powiatu brzozowskiego (mężczyzna)

– 8 osób z powiatu jarosławskiego (cztery kobiety i czterech mężczyzn)

– 1 osoba z powiatu jasielskiego (kobieta)

– 1 osoba z powiatu krośnieńskiego (mężczyzna)

– 5 osób z Przemyśla (dwie kobiety i trzech mężczyzn)

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– 6 osób z powiatu przemyskiego (pięć kobiet i mężczyzna)

– 1 osoba z powiatu przeworskiego (mężczyzna)

– 1 osoba z Rzeszowa (kobieta)

– 2 osoby z powiatu rzeszowskiego (kobieta i mężczyzna)

Liczba osób zarażonych koronawirusa na Podkarpaciu wzrosła do 1976. W czwartek sanepid podał, że kolejne 13 osób wyzdrowiało: 6 mieszkańców powiatu przeworskiego, 2 osoby z powiatu łańcuckiego oraz po jednej osobie z powiatów: mieleckiego, strzyżowskiego, jarosławskiego, przemyskiego i rzeszowskiego. „Ozdrowieńców” jest już 1155. 

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 30 osób, 3846 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 627 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach jest 117 osób.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama