Zdjęcie: DWOT

Do wykazu punktów pobrań wymazów w kierunku COVID-19 w poniedziałek dołączyła Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu przy ul. Słowackiego 85.

Tym samym na Podkarpaciu jest aktualnie 26 miejscami, gdzie pacjenci mogą zgłaszać się na badanie. Godziny pracy punktów drive-thru są dynamiczne, często ulegają wydłużeniu.

Najwcześniej otwierany jest punkt w Przemyślu przy ul. Monte Cassino – o 6:00 przez cały tydzień, również w weekendy. Zaś od 7:00, również przez cały tydzień pracują punkty w Mielcu (ul. Żeromskiego), Łańcucie (ul. Paderewskiego), Leżajsku (ul. Leśna), Sędziszowie Młp. (ul. Wyspiańskiego), Tarnobrzegu (ul. Szpitalna, od 7:00 w dni pracujące, w weekend od 8:00). 

Jako ostatni, zamyka swój punkt nowo otwarty w Przemyślu, w poniedziałek o 20:00,  w Lubaczowie (ul. Mickiewicza, o 19:00, od poniedziałku do piątku), Nowej Dębiej (ul. Kościuszki, o 19:00, od poniedziałku do piątku). 

Rafał Śliż, rzeczni podkarpackiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, twierdzi, że średnio, każdy z punktów przyjmuje ok. 50 pacjentów dziennie, ale są miejsca, gdzie warto podjechać, aby nie czekać zbyt długo.

– W Rzeszowie warto wybrać się do Wojewódzkiej Stacja Pogotowia Ratunkowego przy ul. Poniatowskiego lub punktu przy szpitalu MSWiA na ul. Krakowskiej – informuje Rafał Śliż. 

Pacjenci mieszkający w północnej części Rzeszowa lub w okolicy Głogowa Młp., mają punkt z krótkimi kolejkami w Kolbuszowej przy ul. Grunwaldzkiej. W powiecie tarnobrzeskim, najłatwiej wykonać badanie w Nowej Dębie.

NFZ podkreśla, że sytuacja jest dynamiczna, stąd też prosi o wcześniejszy telefonu do punktów pobrań. Numery są dostępne na stronie pacjent.gov.pl oraz pod czynnym całą dobę bezpłatnym numerem: 800 190 590.

– Wykaz punktów w Polsce, godziny pracy i numery telefonów są aktualizowane codziennie – warto sprawdzić je przed wyjazdem. W punktach nie obowiązuje żadna rejonizacja – wybór punktu należy wyłącznie do pacjenta – dodaje Rafał Śliż.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama