Zdjęcie: Pixabay

75-letni mężczyzna zmarł w szpitalu w Łańcucie. To 52. ofiara śmiertelna koronawirusa na Podkarpaciu. Kolejny dzień to coraz więcej zakażeń. 

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 231 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce i pięciu kolejnych ofiarach śmiertelnych. W łańcuckim szpitalu w sobotę zmarł 75-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. 

Najwięcej nowych zakażeń stwierdzono na Śląsku – 87, następnie w Wielkopolsce – 35. Podkarpacie jest na trzecim miejscu tej niechlubnej statystyki – 27 nowych zakażeń:

– 10 osób z powiatu jarosławskiego – 3 kobiety i 7 mężczyzn- wszyscy w izolacji

– 10 osób z powiatu przeworskiego – 6 kobiet i 4 mężczyzn (hospitalizacja i izolacje)

– 4 osoby z Przemyśla – dwie kobiety i dwóch mężczyzn (hospitalizacja i izolacje)

– 2 osoby z powiatu przemyskiego – kobieta i mężczyzna (izolacje)

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– kobieta z powiatu mieleckiego (izolacja)

Na Podkarpaciu liczba osób, które zachorowały na COVID-19, wzrosła do 761. W sobotę odnotowano rekordową liczbę zakażeń – aż 40. W niedzielę sanepid podał, że w naszym województwie wyzdrowiała kolejna osoba z mieszkaniec powiatu stalowowolskiego.

Na Podkarpaciu dotychczas stwierdzono 52 przypadki śmiertelne z powodu zachorowania na COVID-19. „Ozdrowieńców” jest już 413. Pod nadzorem sanepidu pozostaje 14 osób, 2022 przechodzi kwarantannę, a w izolacji domowej przebywa 205 osób.

Aktualne z potwierdzonym COVID-19 w podkarpackich szpitalach jest 92 osoby. W naszym województwie do tej pory przeprowadzono 41 650 testów na obecność koronawirusa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama