Zdjęcie: Materiały prasowe

Ponad 18 tysięcy produktów żywnościowych od Nestlé Polska trafi na Podkarpaciu do chorych, osób na kwarantannie, niepełnosprawnych, seniorów, samotnych matek i bezdomnych.

Nestlé Polska przekazuje dla potrzebujących wodę butelkowaną, żywność dla dzieci, żywność dla dorosłych – w tym zupy i dania gotowe, a także kawę oraz słodycze. 12 palet z darami trafiło już do Caritas Diecezji Rzeszowskiej, która przekazuje je podopiecznym, zarówno osobom indywidualnym, jak i instytucjom.

Pomoc otrzymają m.in. schroniska dla osób bezdomnych w Rzeszowie i Jaśle oraz Stacja Opieki Caritas w Kątach i Tyczynie.

– Potrzeby osób, które ucierpiały wskutek pandemii, są ogromne – mówi Paweł Miłkowski, dyrektor Nestlé Nutrition w Rzeszowie. – Solidarność międzyludzka ma teraz ogromne znaczenie. Wyrażamy ją, przekazując żywność potrzebującym z regionu, w którym nasz zakład od lat prowadzi działalność – dodaje Miłkowski. 

Nestlé współpracuje z Caritas, bo to ta kościelna organizacja zna bieżące potrzeby i może szybko pomóc tam, gdzie to jest niezbędne. Doceniam poświęcenie i ciężką pracę naszych pracowników oraz partnerów – są dla nas bohaterami. Bez nich realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Ogromnie im dziękuję – podkreśla Paweł Miłkowski. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nestlé Polska przekazała do diecezjalnych Caritas w województwach, w których znajdują się fabryki firmy (podkarpackim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, wielkopolskim) – łącznie 142 tys. produktów żywnościowych.

To niejedyna forma pomocy. Dotychczas, w skali całego kraju, firma przekazała na rzecz pacjentów szpitali, służby zdrowia, służb ratunkowych oraz Banków Żywności darowizny żywnościowe o wartości 5 mln zł.

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama