Zdjęcie: Dariusz / Czytelnik Rzeszów News.

Wstrzymanie kupowania biletów u kierowców, zwiększona dezynfekcja, apel o zmniejszenie wizyt w siedzibie ZTM i Punktach Obsługi Pasażera, przedłużenie do końca kwietnia zaświadczeń dla bezrobotnych – takie rozwiązania w związku z koronawirusem wprowadził Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. 

W czwartek Urząd Miasta Rzeszowa zaapelował, by ograniczyć wizyty w ratuszu i większość spraw starać załatwić się przez platformę e-PUAP, mailowo lub telefonicznie. Podjęto także decyzję, że do odwołania są nieczynne miejskie baseny oraz targowisko przy ul. Dołowej. O szczegółach zaleceń miejskich urzędników pisaliśmy TUTAJ.

Odpowiednie kroki w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem podjął także Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Pierwszy z nich, to wyłączenie w dniach 13-25 marca z rozkładu jazdy kursów oznaczonych literą „S”

Kolejna ważna zmiana, o którą wielu Czytelników Rzeszów News pyta, dotyczy kierowców. Od poniedziałku (16 marca) do odwołania nie będzie można u nich kupić biletu. – Pierwsze wejście w autobusie i otoczenie kierowcy zostanie odgrodzone taśmą od pozostałej części pojazdu – przekazuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Zdjęcie: Dariusz / Czytelnik Rzeszów News.

ZTM zachęca, by bilety kupować wcześniej poprzez:

– aplikację mobilne: GoPay, moBilet, SkyCash, MPay (bilety jednoprzejazdowe),

– stronę zbiletem.pl (bilety okresowe),

– sklep internetowy ebilet.erzeszow.pl (bilety okresowe),

– biletomaty stacjonarne i w autobusach 

ZTM odwołał także poniedziałkowy dyżur pracowników. W autobusach wyłączona została także funkcja tzw. „ciepłego guzika”. Drzwi do autobusu są otwierane wyłącznie przez kierowcę. Ponadto, MPK Rzeszów od kilku dni prowadzi bardziej szczegółową dezynfekcję pojazdów. O szczegółach TUTAJ. 

– Od przyszłego tygodnia MPK Rzeszów wprowadzi także dodatkową formę dezynfekcji poprzez suchą mgłę. Autobus w taki sposób zostanie „zagazowany” na godzinę przed wyjazdem z bazy na trasę – wyjaśnia Maciej Chłodnicki.

ZTM przedłużył także uprawnienia do bezpłatnej jazdy dla osób bezrobotnych. Ci, którzy zdobyli zaświadczenia o braku pracy po 10 lutego, będą mogli na ich jeździć do 30 kwietnia. „Nie ma konieczności wydawania dla nich nowego zaświadczenia” – wyjaśnia ZTM. 

Zarząd Transportu Miejskiego, podobnie, jak cały Urząd Miasta, także apeluje, by ograniczyć wizyty w ZTM oraz POP-ach. „Zalecamy załatwianie spraw za pośrednictwem platformy ePUAP, telefonicznie lub e-mailowo” – przekazuje ZTM. 

„Mimo wprowadzania wielu zmian zachęcamy pasażerów do korzystania z autobusów komunikacji miejskiej” – dodaje. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama