Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Dotyczy kobiety, która przebywa w szpitalu w Łańcucie. To 57-letnia mieszkanka Leżajska. 

W środę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało nas o trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich jest kobieta z Podkarpacia, która przebywa w szpitalu w Łańcucie, gdzie znajduje się oddział zakaźny. Zakażona kobieta to, jak podaje Radio Rzeszów, to 57-letnia mieszkanka Leżajska. 

– Kobieta 9 marca zgłosiła się na oddział zakaźny w Łańcucie. Miała typowe objawy dla zachorowania. Zakażenie wirusem potwierdzono w godzinach nocnych – mówi Adam Sidor, szef podkarpackiego sanepidu.

Komunikat o pierwszym pacjencie zakażonym koronawirusem wydał także burmistrz Leżajska:  „W związku z potwierdzonym w Leżajsku pierwszym przypadkiem koronawirusa, Burmistrz Miasta: zaleca zachowanie szczególnych warunków ostrożności, nieprzebywanie w skupiskach ludzi, dbałość o higienę rąk”.

Władze Leżajska zabroniły także Fundacji Chasydów Polska przygotowań oraz organizacji tegorocznej pielgrzymki chasydów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pozostałe dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą mężczyzny z Warszawy i kobiety w Lublinie. Dotychczas w Polsce odnotowano już 25 przypadków zakażenia koronawirusem.

Na Podkarpaciu na oddziałach zakaźnych obecnie przebywa 11 pacjentów, nadzorem sanepidu objętych jest 422 osoby, przeprowadzono 97 testów pod kątem wykrycia koronawirusa, a decyzja o kwarantannie domowej zapadła wobec 93 osób.

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama