Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Politechnika Rzeszowska również reaguje na doniesienia o pojawieniu się w Polsce koronawirusa. Odwołane konferencje, wizyty zagranicznych gości, wyjazdy poza granice kraju. 

Politechnika Rzeszowska wstrzymała do odwołania wszystkie wydarzenia, imprezy, konferencje wewnętrzne i zewnętrzne organizowane przez uczelnię i na terenie PRz, wizyty gości zagranicznych oraz wszelkie zagraniczne wyjazdy studentów, pracowników i doktorantów uczelni. 

„Decyzje są podyktowane narastającym zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym koronawirusem” – napisał w środę w oświadczeniu prof. Tadeusz Markowski, rektor PRz. 

Ponadto, wszyscy pracownicy oraz studenci i doktoranci PRz, jak również uczestnicy studiów podyplomowych, kursów i szkoleń, powracający do Polski z wyjazdów zagranicznych – bez względu na miejsce pobytu za granicą oraz cel wyjazdu – zobowiązani są do bezwzględnego odbycia 14-dniowej kwarantanny domowej, licząc od dnia powrotu do Polski.

„Dotyczy to również pracowników oraz studentów i doktorantów Politechniki Rzeszowskiej, jak również uczestników studiów podyplomowych, kursów i szkoleń, którzy pozostają we wspólnych gospodarstwach domowych z osobami powracającymi z zagranicy” – wyjaśnia prof. Markowski. 

Pracownicy, studenci i doktoranci PRz powracający z wyjazdów zagranicznych zobowiązani są także do niezwłocznego powiadomienia: dziekanów lub prodziekanów oraz kanclerza PRz (w przypadku studentów i doktorantów) lub bezpośrednich przełożonych (w przypadku pracowników).

Informację o miejscu pobytu oraz dacie powrotu należy przekazać telefonicznie lub przesłać drogą mailową na stosowne adresy dziekanów, prodziekanów lub kierowników oraz do kanclerza na adres: ra@prz.edu.pl.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Osoby z objawami infekcji górnych dróg oddechowych i temperaturą wyższą niż 37,5 st. C, które w ciągu ostatnich 14 dni wróciły z zagranicy lub miały kontakt z chorym z potwierdzonym zakażeniem, powinny powiadomić sanepid (telefonicznie i zgłosić się do szpitala zakaźnego).

Gdy nie miały kontaktu z chorym, ani nie podróżowały do rejonów transmisji wirusa, powinny pozostać w domu, skontaktować się telefonicznie z lekarzem, w razie potrzeby zgłosić się do lekarza rodzinnego. 

Podobne obostrzenia we wtorek wprowadziła Wyższa Szkoła Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie.

W środę rano Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. To kobieta. Przebywa w szpitalu w Łańcucie, gdzie znajduje się oddział zakaźny. Ministerstwo Zdrowia podaje, że kobieta jest sile wieku. Dotychczas w Polsce odnotowano już 25 przypadków zakażenia koronawirusem.

Oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama