Zdjęcie: Pixabay

Do 49 osób zwiększyła się liczba osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem które przebywają aktualnie w podkarpackich szpitalach – poinformował we wtorek wieczorem Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 61 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce i piątej ofierze śmiertelnej. To 57-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku. Wśród nowych przypadków zakażenia nie ma nikogo na Podkarpaciu. W całym kraju koronawirusa potwierdzono już u 238 osób. 

We wtorek w szpitalu w Łańcucie, który przekształcono w szpital zakaźny, zmarł 67-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Tego samego dnia potwierdzono też 11 przypadek w naszym regionie zakażenia koronawirusem u kobiety „w sile wieku” z powiatu leżajskiego.

We wtorek Urząd Wojewódzki w Rzeszowie do południa informował, że w naszym regionie pod nadzorem epidemiologicznym jest 2808 osób, 1621 poddano kwarantannie domowej, w szpitalach przebywało obecnie 45 osób. Wieczorem te liczby się zwiększyły. Pod nadzorem jest 3745 osób, kwarantannie poddano 2013, w szpitalach jest 49 osób.  

Podkarpacki sanepid przeprowadził już 565 testów na obecność koronawirusa. 11 testów było pozytywnych. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama