Zdjęcie: Sąd Rejonowy w Rzeszowie

Koronawirus sparaliżował pracę Sądu Rejonowego w Rzeszowie. Właśnie zapadła decyzja, że do 30 kwietnia wszystkie rozprawy i posiedzenia jawne zostają odwołane. 

– Będą rozpoznawane wyłącznie sprawy pilne – poinformowała nas sędzia Alicja Kuroń, wiceprezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie. 

Sąd przy ulicy Kustronia już 12 marca wprowadził pierwsze obostrzenia. Zdecydowano, że Biuro Obsługi Interesantów nie będzie osobiście przyjmowało petentów do 31 marca. Z kolei 13 marca najpierw do 27 marca, potem do 4 kwietnia odwołano wszystkie rozprawy i posiedzenia jawne. 

W tym samym czasie środki ostrożności wprowadził także Sąd Okręgowy w Rzeszowie, który rozprawy i posiedzenia odwołał do 3 kwietnia, wszystkim osobom, które wchodzą do gmachu sądu w Zamku Lubomirskich mierzona jest temperatura.  

W poniedziałek, 23 marca, sędzia Grzegorz Pliś, prezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie, aneksował swoje zarządzenie z 13 marca i termin odwołanych rozpraw i posiedzeń jawnych wydłużył do 30 kwietnia br. Powodem, oczywiście, jest epidemia koronawirusa. 

Wszelkie skargi, wnioski, prośby należy do sądu kierować na piśmie lub e-mailem.

Do budynku nie mogą wchodzić osoby, które nie są pracownikami sądu. Wstrzymano przyjmowanie interesantów w Ekspozyturze Centralnej Informacji o Zastawach Rejestrowych, Krajowym Rejestrze Sądowym oraz Księgach Wieczystych. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama