Zdjęcie: Sąd Rejonowy w Rzeszowie

Od czwartku, 12 marca, Biuro Obsługi Interesantów Sąd Rejonowego w Rzeszowie będzie nieczynne. Powód? Ryzyko zakażenia koronowirusem.

W środę na Podkarpaciu potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronowirusem. Na oddziale zakaźnym szpitala w Łańcucie przebywa 57-letnia mieszkanka Leżajska. W całym kraju odwołano wszystkie imprezy masowe, od czwartku zamknięte będą wszystkie szkoły, uczelnie, przedszkola, żłobki i instytucje kultury. 

W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne

W środę Sąd Rejonowy w Rzeszowie przy ulicy Kustronia podjął decyzję, że także od czwartku, 12 marca, wprowadza ograniczenia dla interesantów. Nie będzie ich przyjmował prezes sądu, wiceprezesi, kierownicy kuratorskiej służby sądowej, kierownicy sekretariatów wydziałów. Wstrzymane też zostają przyjęcia interesantów w Biurze Obsługi Interesantów.

Ograniczenia w obsłudze interesantów będą obowiązywały co najmniej do 31 marca. – W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne – poinformował Grzegorz Pliś, prezes rzeszowskiego sądu. 

Wszelkie skargi, wnioski, prośby należy kierować na piśmie lub e-mailem. Zostaną one rozpoznane w ciągu 30 dni od daty wpływu. Jednocześnie sąd poinformował, że Biuro Obsługi Interesantów, bez zmian, będzie udzielać informacji przez telefon lub e-mailem. 

Kierownictwo sądu przypomina, że można korzystać z Automatycznego Systemu Informacji Głosowej. Ponadto, od czwartku, odwołane zostają wszelkie zaplanowane wizyty uczniów szkół w sądzie w ramach edukacji prawnej młodzieży. Dotychczas złożone wnioski, a które nie zostały rozpatrzone, nie będą rozpoznane. 

Biura ORA w Rzeszowie nieczynne 

W środę zamknięto do odwołania biuro Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie przy ul. Litewskiej. ORA taką decyzję podjęła po konsultacji z sanepidem. „Gazeta Wyborcza” napisała, że biuro zamknięto po tym, gdy jedna z aplikantek, biorąca udział w szkoleniu w ubiegłym tygodniu, zadzwoniła do ORA, mówiąc, że u jej matki rozpoznano koronawirusa.  

– Zajęcia dla aplikantów oraz konkurs krasomówczy zostają zawieszone do odwołania – poinformował w komunikacie mec. Władysław Finiewicz, wicedziekan ORA w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama