Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Widzowie, którzy kupili bilety na wydarzenia w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie w dniach 11 marca – 14 kwietnia mogą je od środy zwracać. 

Odwołanie spektakli w „Siemaszce” jest konsekwencją środowej decyzji rządu, który wydał nakaz zamknięcia szkół, uczelni, przedszkoli i żłobków. Zacznie on obowiązywać od czwartku (12 marca) do 25 marca. Podobny zakaz dotyczy kin, teatrów, filharmonii i wszystkich obiektów kulturalnych. 

Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie już we wtorek podjęła decyzję o odwołaniu swoich wydarzeń, Teatr im. W. Siemaszkowej się wahał, w środę został do tego zmuszony. Jan Nowara, dyrektor „Siemaszki”, poinformował, że od środy (11 marca) do 14 kwietnia włącznie wszystkie zaplanowane wydarzenia w teatrze zostają odwołane. 

W przypadku biletów kupionych w kasach teatru na wydarzenia, które miały się odbyć
w dniach 11 marca – 14 kwietnia zwrot możliwy jest tylko w kasie biletowej nr 2 (przy głównym wejściu do teatru) od dzisiaj do najbliższej niedzieli, 15 marca, w godzinach 15:00-19:00. 

– Wszyscy, którzy nie zdążą do tej pory zwrócić biletów, będą mieli taką możliwość po wznowieniu pracy teatru – poinformował Jan Nowara. 

W przypadku biletów kupionych przez internet na wydarzenia w dniach 11 marca – 14 kwietnia zwrot nastąpi automatycznie – nie ma potrzeby informowania pracowników kas. Pieniądze na konta mają być zwrócone do 30 dni. 

W środę Filharmonia Podkarpacka przypomniała, że wszystkie jej wydarzenia zostają zawieszone. Bilety na koncerty organizowane przez filharmonię, zarówno kupione przez internet, jak i w kasie można wyłącznie zwracać w kasie filharmonii. W sprawie zwrotu biletów na imprezy zewnętrzne trzeba się kontaktować bezpośrednio z organizatorami.

W związku z decyzją rządu o zamknięciu placówek oświatowych i kulturalnych, w środę Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, wydała zarządzenie o zawieszeniu do odwołania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki.

– Polecam wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do odwołania działalności klubów dziecięcych i żłobków. Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie – poinformowała Ewa Leniart. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama