Zdjęcie: Katedra Rzeszowska / Facebook

Potwierdziły się informacje o zakażeniu koronawirusem w Katedrze Rzeszowskiej. Wykryto je u trzech księży i trzech sióstr zakonnych. 

Już we wtorek informowaliśmy, że w Katedrze Rzeszowskiej prawdopodobnie są przypadki koronawirusa. Zamknięto kancelarię parafialną i odwołano katechezy przedmałżeńskie. W środę Katedra potwierdziła, że COVID-19 wykryto u 3 księży: księdza infułata Stanisława Maca, który jest hospitalizowany oraz u dwóch księży wikariuszy: Krzysztofa i Juliana. 

Przebadano równie siostry zakonne. Okazało się, że i one mają wyniki pozytywne: s. Assumpta, s. Julitta i s. Bogusława. – Stan chorych jest dobry, większość przechodzi bezobjawowo – poinformowała Katedra Rzeszowska. 

Jak wynika z komunikatu, zaraz po podejrzeniu zakażenia, wszystkie osoby pracujące w Katedrze zostały przebadane. W poniedziałek (5 października) poranne msze święte w poniedziałek odwołano, a kościół, jak zapewnia Katedra, profesjonalnie zdezynfekowano.

„W naszej Katedrze przestrzegane są wszelkie zasady sanitarne: umieszczone są środki dezynfekcyjne, regularnie przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa, konfesjonały zabezpieczone są folią, kapłani posługują w maseczkach, a rozdzielający Komunię św. dezynfekują ręce przed i po rozdzielaniu Ciała Pana Jezusa” – twierdzi Katedra Rzeszowska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Źródło zakażenia jest nieznane. Katedra prosi parafian, którzy w ostatnim czasie mieli bezpośredni kontakt z zakażonymi księżmi i siostrami zakonnymi, o obserwację swojego zdrowia i w razie potrzeby o kontakt ze służbami sanitarnymi. Katedra także czeka na wytyczne służb sanitarnych.  

„Życząc dużo zdrowia, prosimy o modlitwę i o niej zapewniamy wszystkich naszych parafian” – dodano w komunikacie Katedry Rzeszowskiej. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama