Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

W policyjnej jednostce w podrzeszowskim Zaczerniu, gdzie stacjonują funkcjonariusze oddziału prewencji i kontrterroryści Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, wykryto koronawirusa – dowiedział się Rzeszów News.

– Na oddziałach prewencji cała kompania i pluton na kwarantannie. Są potwierdzone przypadki COVID-19. Cały jednostka antyterrorystów i pluton wzmocnienia, który jest częścią oddziału prewencji, są zamknięte. Wysłali ludzi na 7 dni wolnego i kazali sobie zrobić testy – mówi nam nieoficjalnie jeden z rzeszowskich policjantów. 

Podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zaprzecza, by cała kompania (ok. 100 osób) była na kwarantannie, ale potwierdza, że w jednostce w Zaczerniu u kilku osób stwierdzono koronawirusa. W większości są to policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji (dawniej Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, popularni „AT-ecy”).

– Policjanci, którzy mieli z nimi kontakt, zostali objęci kwarantanną, to w sumie kilkanaście osób. Pomieszczenia służbowe zdezynfekowano. To oczywista praktyka w dobie epidemii, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa – wyjaśnia nam podinsp. Tabasz-Rygiel. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zapewnia, że służba w oddziale prewencji policji pełniona jest „bez zakłóceń”. – Zaledwie trzech funkcjonariuszy tego oddziału aktualnie pozostaje poza służbą w związku z pozytywnym wynikiem i kwarantanną – twierdzi Marta Tabasz-Rygiel. 

– Jeśli chodzi o Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji, to w razie potrzeby, mamy zapewnione wsparcie z innych jednostek. W tym tygodniu, policjanci, u których kolejne badanie wykaże negatywny wynik, wracają do służby – dodaje rzeczniczka KWP w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama