Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Utrzymują się ogniska koronawirusa w wytwórni lodów “Koral”, w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. 

W środę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała, że  w rzeszowskim “Koralu” dotychczas potwierdzono 20 wyników dodatnich, w tym u 16 pracowników i 4 osób z tzw. kontaktu. Najwięcej osób zakażonych koronawirusem jest z powiatu rzeszowskiego – 15, po dwie są z powiatów dębickiego i łańcuckiego oraz jedna osoba z powiatu przeworskiego. Trwa dochodzenie epidemiologiczne. 

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 przy ulicy Szopena koronawirusa potwierdzono na obecną chwilę u 6 pracowników. W Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie zaś zakażonych jest 12 osób z personelu medycznego. Na osoby “dodatnie” nałożono decyzje o izolacji domowej, na osoby ze styczności – kwarantannę. W pogotowiu także nadal trwa dochodzenie epidemiologiczne. 

W przypadku nauki w szkołach do 25 września wciąż obowiązuje hybrydowy system nauczania w klasie 2AG w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie, na nauczaniu zdalnym jest także chłopiec z innej klasy w tej samej szkole. Pozostałe klasy mają zajęcia stacjonarne. Zawieszone są zajęcia jednej z grup w Przedszkolu nr 23.   

W środę sanepid podał, że hybrydowy system nauczania wprowadzono w klasie 3d w Zespole Szkół Elektronicznych przy ulicy Hetmańskiej. Zdalna nauka ma być do 2 października. Pozostałe klasy “Elektronika” mają normalne zajęcia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: