Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Do 12 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w ognisku Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

We wtorek informowaliśmy o 11 zakażeniach w szpitalu przy ulicy Lwowskiej. W środę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała, że w KSW nr 2 doszedł kolejny przypadek – u pacjenta. Łącznie w tym ognisku koronawirusa stwierdzono dotychczas 12 zakażeń: u 7 pracowników, 4 osób z kontaktu i wspomnianego pacjenta.

W drugim aktualnym ognisku koronawirusa w Rzeszowie (wesele, które odbyło się 1 sierpnia z udziałem 94 osób) zakażenie potwierdzono do tej pory u 21 osób – 12 z Rzeszowa, 4 z powiatu rzeszowskiego, 2 z powiatu przeworskiego oraz po jednej osobie z powiatów: brzozowskiego, jarosławskiego i strzyżowskiego.

– Ostatni pozytywny wynik uzyskano 20 sierpnia. Dochodzenia epidemiologiczne są w toku – poinformowała Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jednocześnie przekazała, że we wtorek (25 sierpnia) w Rzeszowie i w powiecie rzeszowskim badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u 13 osób. O najnowszych statystkach z całego województwa podkarpackiego pisaliśmy TUTAJ.  

Łącznie na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego kwarantanną objęto 681 osób. W środę (26 sierpnia) podkarpacki sanepid planuje z tych terenów przebadać 29 osób z kontaktu.

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama