Zdjęcie: Pixabay

– Potwierdzono nowe zakażenie koronawirusem u osoby powiązanej z ogniskiem w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 – przekazał we wtorek sanepid. Tymczasem z kwarantanny zwolnione zostały osoby z kontaktu w żłobku. 

W poniedziałek (24 sierpnia) Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa u osoby powiązanej z ogniskiem w KSW nr 2 w Rzeszowie.

Ogółem potwierdzono tam 11 wyników dodatnich, w tym u 7 osób z personelu medycznego oraz u 4 z kontaktu.

W szpitalu wstrzymano przyjęcia  do kliniki ginekologii i położnictwa. Trwają też badania pacjentów i personelu. 47 osób  ze styczności objętych jest kwarantanną.

Żłobek bezpieczny

W poniedziałek (17 sierpnia) informowaliśmy, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u 2-letniego dziecka uczęszczającego do rzeszowskiego żłobka “Maluszkowo” oraz u jego matki. Wszystkie osoby z kontaktu objęto wtedy kwarantanną i skierowano na badania. 

We wtorek (25 sierpnia) sanepid potwierdził, że wszystkie wyniki osób z kontaktu w żłobku są ujemne. – Osoby te zostały zwolnione z kwarantanny – przekazała Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Ogółem na terenie miasta Rzeszowa  i powiatu rzeszowskiego kwarantanną sanepid objął 665 osób. 25 sierpnia przebada on 23 osób z kontaktu na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.  

Koronawirus na próbie chóru 

W poniedziałek (24 sierpnia) sanepid potwierdził 6 zakażeń koronawirusem u osób, które 14 sierpnia uczestniczyły w próbie chóru w podrzeszowskim Strzyżowie. 

– W próbie uczestniczyło 19 osób. 19 sierpnia u jednej osoby potwierdzono zakażenie. Wszystkie osoby z kontaktu zostały objęte kwarantanną, sukcesywnie kierowane są na badania. Jak dotąd, potwierdzono łącznie 7 zachorowań – zapewniła rzecznik Dorota Gibała. 

Trwa dochodzenie epidemiologiczne. Na terenie powiaty strzyżowskiego kwarantanną  objęto 173 osoby.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama