Zdjęcie: Pixabay
Reklama

U dwóch kolejnych osób powiązanych z ogniskami w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie oraz na weselu w czwartek sanepid potwierdził zakażenie koronawirusem.

– Do ogniska wśród uczestników wesela wykazano jedną osobę z powiatu brzozowskiego – informuje Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. 

Chodzi o wesele, które 1 sierpnia odbyło się w Rzeszowie. Brało w nim udział 94 osoby, w tym dwie z obsługi. Do czwartku potwierdzono ogółem 20 zakażeń w ognisku na weselu: 12 z Rzeszowa i 4 z powiatu rzeszowskiego i 1 z powiatu jarosławskiego, 2 z powiatu przeworskiego oraz 1 powiatu brzozowskiego.

Wszystkich uczestników wesela objęto kwarantanną. 

Nowy przypadek zakażenia uzyskano też w ognisku w KSW nr 2 przy ulicy Lwowskiej. – To osoba z kontaktu – przekazuje Gibała. W szpitalu „na górce” potwierdzono ogółem 10 przypadków zakażenia koronawirusem. 7 z nich to personel medyczny, a 3 osoby z kontaktu. 

W szpitalu wstrzymano przyjęcia do kliniki ginekologii i położnictwa. Badania pacjentów i personelu są w toku, a 47 osób ze styczności przebywa na kwarantannie.

Zakażeń w ostatnich dniach nie przybyło za to w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie. – W ognisku potwierdzono łącznie 17 pozytywnych przypadków, w tym u 7 pacjentów (1 zgon) oraz u 5 osób z personelu medycznego oraz 5 osób z kontaktu – wylicza Dorota Gibała. 

Koronawirus w żłobku „Maluszkowo” 

W poniedziałek informowaliśmy o tym, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u 2-letniego dziecka uczęszczającego do rzeszowskiego żłobka „Maluszkowo” i u jego matki, a wszystkie osoby z kontaktu objęto kwarantanną i skierowano na badania.

Sanepid otrzymał już wyniki. – Pierwsze wyniki personelu i części dzieci są ujemne. Badania będą kontynuowane – twierdzi rzecznik Gibała. 

Ogółem na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego kwarantanną objęto 759 osób. W czwartek podkarpacki sanepid przebada 59 osób z kontaktu.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama