Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Ośmiu pacjentów trafiło w ciągu pierwszej doby od otwarcia do szpitala tymczasowego przy MSWiA w Rzeszowie. Żaden z nich nie wymaga leczenia respiratorem. 

Od czwartku (26 listopada) czynny jest szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19. Działa on w nowym skrzydle szpitala MSWiA. Jak na razie, placówka dysponuje pięcioma respiratorami i dwudziestoma łóżkami z dostępem do instalacji tlenowej.

Część z nich już w ciągu pierwszej doby działalności szpitala została zajęta. – Przyjęliśmy ośmiu pacjentów – informuje Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego. – To osoby, które oczekiwały w izolatorium na wynik testów na koronawirusa – dodaje. 

Żaden z pacjentów szpitala tymczasowego aktualnie nie potrzebuje leczenia respiratorem. – Rozumiemy jednak, że sytuacja może okazać się dynamiczna. Pozostawiamy to kompetencjom lekarzy – twierdzi Mielniczuk. 

Szpital tymczasowy liczy 4 kondygnacje. Do Świąt Bożego Narodzenia otwarta będzie tylko jedna, najniższa. Docelowo szpital ma dysponować 160 łóżkami dla chorych na COVID-19, w tym 30 respiratorowymi. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama