Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Matka z dzieckiem oraz mężczyzna – to pacjenci Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, u których wykryto koronawirusa.

– Pozytywne wyniki testów u tych osób otrzymaliśmy w środę. Matka i jej syn są pacjentami naszego oddziału onkohematologicznego. Trzecim pacjentem jest mężczyzna, przebywający na oddziale kardiochirurgii. Oba oddziały normalnie działają, personel był odpowiednio zabezpieczony – mówi nam Barbara Rogowska, dyrektor KSW nr 2. 

To nowe przypadki koronawirusa w szpitalu na ulicy Lwowskiej, które w codziennych statystykach sanepidu o nowych zakażeniach, nie zostały w czwartek jeszcze ujęte. Z czwartkowych statystyk wynika, że w ognisku koronawirusa w KSW nr 2 wykryto już 15 zakażeń: u 10 osób z personelu medycznego, 4 osób z kontaktu i jednego pacjenta. 

W porównaniu do środy, w czwartek liczba pracowników szpitala z koronawirusem wzrosła  o trzy. Są oni powiązani z innym ogniskiem koronawirusa w Strzyżowie, gdzie 14 sierpnia odbyła się próba chóru kameralnego. W próbie uczestniczyło 19 osób, z czego do tej pory u 12 osób potwierdzono koronawirusa. 

W drugim ognisku koronawirusa w Rzeszowie (wesele z 1 sierpnia, na którym było 94 osoby) nie ma nowych zakażeń. Dotychczas koronawirusa stwierdzono u 21 osób: 12 z Rzeszowa, 4 z powiatu rzeszowskiego, 2 z powiatu przeworskiego oraz po 1 osobie z powiatów brzozowskiego, jarosławskiego i strzyżowskiego.

– Wszystkie osoby zostały objęte kwarantanną. Ostatni pozytywny wynik uzyskano 20 sierpnia. Dochodzenia epidemiologiczne są w toku – poinformowała Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

W środę podkarpacki sanepid uzyskał 5 pozytywnych testów na terenie powiatu rzeszowskiego i Rzeszowa. Ogółem kwarantanną objęto 698 osób. W czwartek sanepid pobrał wymazy od 22 osób z kontaktu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: