Zdjęcie: Szpital MSWiA w Rzeszowie / Facebook

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podała informację o 3 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w rzeszowskim szpitalu MSWiA. To jedna osoba z personelu i dwóch pacjentów.

W poniedziałek informowaliśmy, że 30 lipca zakażenie koronawirusem potwierdzono u pielęgniarki, która pracuje w szpitalu MSWiA oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rodziny w Rudnej Małej

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna ustaliła wtedy wszystkie osoby z bezpośredniego kontaktu. Było ich 18, w tym personel, pacjenci i środowisko domowe. 

Do 4 sierpnia przebadano cały personel szpitala MSWiA oraz pacjentów oddziału chirurgii. – Ogółem w szpitalu potwierdzono 4 dodatnie przypadki. U dwóch osób z personelu medycznego oraz u dwóch pacjentów – twierdzi Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie. 

Jak dodała, pozostałe odnotowane w ciągu ostatniej doby przypadki zakażenia koronawirusem na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego nie są powiązane ani ze szpitalem MSWiA, ani ze szpitalem św. Rodziny.  

Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku. 5 sierpnia WSSE w Rzeszowie przebada kolejne 28 osób z kontaktu.

Sanepid poinformował jednocześnie, że w rzeszowskim szpitalu Pro-Familia do 3 sierpnia uzyskano ogółem 4 pozytywne wyniki, w tym u położnej i u 3 pacjentek wypisanych ze szpitala (z powiatów dębickiego, mieleckiego i krośnieńskiego).

– Nie odnotowano nowych przypadków. Badaniami kontrolnymi objęto tam 235 osób z personelu i 58 pacjentek – przekazał sanepid. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama