Zdjęcie: Szpital MSWiA w Rzeszowie / Facebook
Reklama

Do środy w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie zakażenie koronawirusem potwierdzono ogółem u 6 osób. W ognisku odnotowano też zgon.

Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, do 5 sierpnia w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie przebadano cały personel i pacjentów oddziału chirurgii.

– Ogółem w szpitalu potwierdzono 6 dodatnich wyników, w tym u 3 osób z personelu medycznego i u 3 pacjentów. W ognisku odnotowano też jeden zgon – informuje Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie. 

Ofiara śmiertelna to 88-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Zakażony koronawirusem mężczyzna zmarł w szpitalu MSWiA w Rzeszowie 4 sierpnia, o czym informowaliśmy już w szczegółowym raporcie

Dochodzenie epidemiologiczne trwa. Sanepid zaprzecza, by pozostałe przypadki zakażeń odnotowane w ciągu ostatniej doby na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego były powiązane z ogniskiem w szpitalu. 

– Na czwartek  WSSE w Rzeszowie zaplanowała przebadanie 30 osób z kontaktu na terenie powiatu rzeszowskiego – słyszymy od rzecznik Gibały.

(mc)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: