Reklama

W rzeszowskiej Pro–Familii potwierdzono dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To wypisana ze szpitala pacjentka oraz osoba z personelu. 

W ub. piątek (24 lipca) informowaliśmy, że u położnej szpitala Pro-Familia wykryto zakażenie koronawirusem. W czwartek (30 lipca) zakażenie potwierdzono u dwóch wypisanych ze szpitala pacjentek. W piątek po południu sanepid odnotował dwa kolejne przypadki – u osoby z personelu i u wypisanej pacjentki z powiatu krośnieńskiego. 

Trwa dochodzenie epidemiologiczne. Do czwartku na kwarantannę trafiło 111 osób, w tym 72 osoby z miasta i powiatu rzeszowskiego oraz 39 pacjentek z województwa i spoza niego. – Ta liczba rośnie, nie mamy jeszcze zaktualizowanych danych – tłumaczy Mateusz Radko z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wszystkie pomieszczenia izby przyjęć, oddziału patologii ciąży, oddziału ginekologiczno-położniczego i traktu porodowego przeszły gruntowną dezynfekcję. Wstrzymane zostały przyjęcia na oddział patologii ciąży. – Przyjmowane są tylko pacjentki w stanach nagłych. Na wydzieloną do tego celu część oddziału ginekologiczno-położniczego – wyjaśnia Radko. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama