Zdjęcie: Pixabay

Lekarze z Łańcuta nie zdołali uratować życia 88-letniej kobiety, która była zarażona koronawirusem. 

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Na Podkarpaciu odnotowano kolejny śmiertelny przypadek, który jest skutkiem zachorowania na COVID-19. W szpitalu w Łańcucie zmarła 88-letnia kobieta. Jak informuje resort zdrowia – kobieta miała „choroby współistniejące”. 

Lekarze z łańcuckiego szpitala nie chcieli rozmawiać o szczegółach, odsyłali do dyrekcji, która po południu poinformowała, że kobieta zmarła w czwartek (2 kwietnia) ok. godz. 5:00 rano. Kobieta była mieszkanką powiatu stalowowolskiego. Początkowo przebywała w szpitalu w Mielcu, do placówki w Łańcucie trafiła 29 marca. 

Szpital twierdzi, że starsza kobieta, oprócz zachorowania na COVID-19, dodatkowo była „obciążona ciężką niewydolnością krążeniowo-oddechową”. 

Po południu o śmierci kobiety poinformował także podkarpacki sanepid. W naszym regionie odnotowano też dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem: u młodej kobiety z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, którą poddano kwarantannie, oraz u przebywającej w szpitalu kobiety w „sile wieku” z powiatu tarnowskiego.

Na Podkarpaciu na COVID-19 zachorowało już 106 osób, zmarło 5. W Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie przeprowadzono dotychczas  2767 testów. Ze 106 osób, które zachorowały na COVID-19, wyzdrowiało 6. W całym kraju koronawirusa potwierdzono już u 2633 osób, z czego 45 zmarło. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama