Fot. Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Na zdjęciu zarząd województwa podkarpackiego

Urząd Marszałkowski w Rzeszowie może być kolejnym ogniskiem koronawirusa. Po tym, jak potwierdzono zakażenie u wicemarszałek Anny Huk, kwarantanną objęto 17 urzędników. Wśród nich jest m.in. marszałek Władysław Ortyl. 

Przypomnijmy, że Anna Huk (formalnie jest członkiem zarządu województwa podkarpackiego) była członkiem 8-osobowej komisji konkursowej, która 17 czerwca wybrała Józefa Długonia na nowego dyrektora Centrum Zdrowia Psychicznego w Jarosławiu. Długoń już w czasie konkursu był zarażony koronawirusem.

Wszystkie osoby, które miały z nim kontakt, zostały poddane testom, m.in. Anna Huk. W czwartek wyniki potwierdziły u niej zakażenie COVID-19.

W czwartek po południu Tomasz Leyko, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego, poinformował, że wszystkie osoby, które uczestniczyły w konkursie na dyrektora jarosławskiej placówki, objęto kwarantanną i poddane są testom na obecność koronawirusa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W piątek przed południem podkarpacki sanepid potwierdził, że na kwarantannie jest 17 osób zatrudnionych w Urzędzie Marszałkowskim oraz osoby, które z nimi mieszkają.  – Badania osób z kontaktu rozpoczną się zgodnie z obowiązującymi procedurami. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku – dowiadujemy w sanepidzie. 

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że wśród 17 osób objętych kwarantanną są pozostali członkowie zarządu województwa: marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałkowie Ewa Draus i Piotr Pilch oraz Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa.

Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News. Na zdjęciu Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki

(cm, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama