Zdjęcie: Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie

Trzy przypadki zakażenia koronawirusem wykryto w Zespole Szkół Elektronicznych w Rzeszowie przy ulicy Hetmańskiej – poinformowała w czwartek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. 

Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie, przekazała, że koronawirusa potwierdzono u dwóch osób z personelu szkoły i jednej osoby z tzw. kontaktu. Dyrekcja ZSE oświadczyła, że wszystkie procedury wdrożone w szkole były przestrzegane, a uczniów i pracowników szkoły nie objęto kwarantanną.

Tymczasem sanepid we wtorek (15 września) w szkole przeprowadził kontrolę sanitarną i ankietę. Na podstawie wyników ankiet sanepid uznał, że na kwarantannę trzeba jednak wysłać 9 osób, wśród nich są nauczyciele i pracownicy obsługi. W ZSE odizolowano część szkoły z pomieszczeniami administracyjnymi i dyrekcji placówki.

– Po przeanalizowaniu aktualnej sytuacji epidemiologicznej w szkole i ocenie zagrożenia zdrowia uczniów uznano, że brak podstaw do zawieszenia zajęć stacjonarnych – poinformowała w czwartek Dorota Gibała z WSSE w Rzeszowie. 

Jednocześnie przypomniała, że w związku pandemią koronawirusa do 20 września zawieszone są zajęcia w przedszkolu „Niebieski Motylek” przy ulicy Zelwerowicza w Rzeszowie (personel jest na kwarantannie) oraz w Akademii Przedszkolaka Montessori przy ulicy Polnej w Rzeszowie. Tam kwarantanną objęto 23 osoby: dzieci, rodziców i personel.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Aktualnie w Rzeszowie i w powiecie rzeszowskim są trzy ogniska koronawirusa: w wytwórni lodów „Koral” (19 zakażeń), w Szpitalu Miejskim przy ulicy Rycerskiej (11 zakażeń, wśród nich 10 pracowników i pacjent) oraz w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 przy ulicy Szopena (zakażonych jest trzech pracowników Kliniki Chirurgii Szczękowej).

Ponadto, zwiększyła się liczba osób zarażonych w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Do środy pracowników z koronawirusem było 6. W czwartek doszedł siódmy. Osoby, które miały kontakt z zakażonymi ratownikami, objęto kwarantanną, sanepid w tej sprawie prowadzi dochodzenie epidemiologiczne. 

(ram)

redakcja@rzesz 

Reklama