Zdjęcie: Pixabay

Polskie wydawnictwa i dystrybutorzy łączą siły na czas pandemii. Rozdadzą ponad 1000 książek i gier. 

W ten szczególny czas, kiedy wszyscy powinniśmy dbać o siebie i swoich bliskich, Wydawnictwa W.A.B. i Wilga, wydawca gier planszowych Fox Games oraz Virtualo i Empik Go łączą siły, by promować bezpieczny czas spędzony z kulturą. W ciągu najbliższego tygodnia rozdadzą ponad 1000 książek oraz gier planszowych.

Jak dowiedli niedawno naukowcy z University of Sussex, czytanie książek przez co najmniej 6 minut dziennie potrafi zredukować poziom stresu aż o 68 procent.

W tym zupełnie wyjątkowym czasie, w którym z jednej strony niepokój daje nam się mocno we znaki, a z drugiej musimy zostać w domach, czytanie książek i spędzenia czasu offline na rodzinnych rozrywkach wydaje się najlepszym rozwiązaniem

Pomysł jest prosty: zachęcić ludzi do czytania i spędzenia tego czasu w otoczeniu kultury. W czwartek, 12 marca, media społecznościowe obiegły nakładki na zdjęcia profilowe nakłaniające do zostania w domu i czytania książek czy też grania w gry planszowe.

W akcję włączyli się m.in. pisarki i pisarze: Janusz Leon Wiśniewski, Magdalena Witkiewicz, Grzegorz Piątek czy Marta Kisiel.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wydawnictwa W.A.B. i Wilga, wydawca gier planszowych Fox Games, księgarnia Virtualo oferująca ebooki i audiobooki oraz aplikacja Empik Go umożliwiająca dostęp do ponad 27 tys. ebooków i prawie 5 tys. audiobooków podejmują wyzwanie. 

Rozdadzą ponad 1000 książek dla dzieci i dorosłych, gier planszowych, w tym 100 ebooków i audiobooków, 500 miesięcznych dostępów do serwisu Empik Go, 200 książek dla dzieci i 150 książek dla dorosłych

Co trzeba zrobić, żeby jest dostać?

Zadanie jest proste: od 13 do 29 marca należy wstawić na swój profil na Instagramie lub Facebooku autorskie zdjęcie pokazujące, jak spędza się czas w domu z książką, audiobookiem lub grą planszową, a w opisie użyć hashtagów: #zostańwdomu, #czytajksiążki i/lub #grajwplanszówki, a następnie wysłać link do posta na adres mailowy: konkurs@gwfoksal.pl (z dopiskiem w tytule wiadomości „Konkurs Zostaję w domu”).

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama