O uszkodzenie ciała jest podejrzany 53-letni mężczyzna. Kosą zranił swoją 83-letnią matkę. Synowi kobiety przedstawiono zarzuty.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (13 sierpnia) przed godz. 19:00 na terenie Pawłosiów w powiecie jarosławskim. Pijany syn zaatakował kosą swoją matkę, gdy podlewała w ogrodzie kwiaty.

Na pomoc kobiecie przybiegł sąsiad, który oddzielił napastnika od kobiety i wezwał karetkę pogotowia. 83-letnia kobieta z ranami obu rąk została przewieziona do szpitala.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali sprawcę. 53-letni mężczyzna był pijany. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty. Za spowodowanie naruszenia czynności narządów ciała grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę prokurator Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny i nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego. Mężczyzna ma obowiązek stawiać się w jarosławskiej komendzie policji trzy razy w tygodniu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama