Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Księża z parafii błogosławionej Karoliny w Rzeszowie zostali objęci kwarantanną – poinformowała parafia.  

Jak dowiadujemy się, duchownych objęto kwarantanną na polecenie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. – Kościół zostaje zamknięty do odwołania – poinformowała jeszcze w sobotę (6 czerwca) parafia błogosławionej Karoliny

Msze święte księża będą sprawowali w swoich mieszkaniach na plebanii według wyznaczonych na dane dni intencji. – Osoby, które od 24 maja uczestniczyły w liturgii, powinny obserwować stan swojego zdrowia – podkreśla parafia, w której pracuje 5 księży.

– Jesteśmy w dobrym stanie, czujemy się dobrze – usłyszeliśmy od jednego z duchownych. O przyczyny zamknięcia kościoła, po informacje księża odsyłają do sanepidu.

W niedzielę po godz. 10:00 sanepid poinformował, że minionej doby na Podkarpaciu nie odnotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Z kolei Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie, powiedziała nam, że w nocy z soboty na niedzielę do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie dotarła informacja o podejrzeniu zakażenia koronawirusem jednego z księży parafii bł. Karoliny. 

– Badanie to zostało przeprowadzone w prywatnym laboratorium. Weryfikujemy to teraz. Trwa dochodzenie zmierzające do ustalenia, z kim ksiądz miał kontakt, dlatego duchowni tego kościoła zostali objęci kwarantanną. Sprawa jest rozwojowa – mówi Dorota Gibała.

Na razie nie ma 100-procentowej pewności, że jeden z duchownych jest zarażony koronawirusem.     

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama