Policjanci zatrzymali dwóch 18-latków, którzy są podejrzani o kradzież rowerów w Rzeszowie. Brat jednego z 18-latków odpowie za paserstwo.

Kradzież rowerów w Rzeszowie od początku roku jest prawdziwą plagą. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Policjanci z komisariatu w Śródmieściu uzyskali informację o dwóch mężczyznach, który kradli rowery w rejonie Galerii Rzeszów przy al. Piłsudskiego. Funkcjonariusze dowiedzieli się również, że złodzieje planują w czwartek kolejną kradzież jednośladów

Policjanci porozumieli się z ochroną galerii, by wspólnie zatrzymali sprawców. W czwartek wieczorem ochroniarze złapali dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść rowery. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali dwóch 18-letnich mieszkańców podrzeszowskiej miejscowości.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Śledczy ustalili, że w ciągu kilku ostatnich tygodni mężczyźni ukradli w Rzeszowie kilkanaście rowerów. Większość z nich sprzedawali na bieżąco na giełdzie w Sandomierzu.

Podczas przeszukania funkcjonariusze odzyskali dwa jednoślady. Kolejny odnaleźli u 16-latka, który kupił skradziony rower. Policjantom udało się odzyskać kolejny rower. Jeden z 18-latków ukradł go bezpośrednio przed zatrzymaniem w Głogowie Małopolskim.

Ostatecznie policjanci przedstawili 18-latkom łącznie 10 zarzutów kradzieży i usiłowania kradzieży. Za paserstwo odpowie również brat jednego z 18-latków, który pomagał ukrywać skradzione rowery. 16-latek odpowie za paserstwo. Jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama