Zdjęcie: Warszawska Szkoła Filmowa
Reklama

Kino Zorza pokaże premierowo najnowszy film Macieja Ślesickiego “Kraj”. W Rzeszowie opowie o nim reżyser segmentu Filip Hillesland. 

31 sierpnia o godz. 19:00 kino Zorza wyświetli premierowo film “Kraj”. Po projekcji z publicznością spotka się jeden z jego twórców – Filip Hillesland. 

Policjant, który prowadzi prywatną wendetę, księgowa w finansowych tarapatach i nieradzący sobie z dzieckiem robotnik. Bohaterowie filmu tworzą wybuchową mieszankę długo tłumionej frustracji, która eksploduje z niespotykaną siłą.

“Kraj” opowiada o współczesnej Polsce – w sześciu segmentach. Pięć z nich napisał, a trzy wyreżyserował Maciej Ślesicki. Ślesicki zdobył rozgłos w latach dziewięćdziesiątych dzięki filmom “Sara” i “Tato”. W obydwu wystąpili popularni wówczas Cezary Pazura i Bogusław Linda.

Ślesicki wyreżyserował także dwa sezony “13 Posterunku”. “Kraj” to pierwsza jego produkcja od ponad dekady – swój poprzedni film, “Trzy minuty. 21:37”, nakręcił w 2010 roku. Pierwotnie to właśnie Ślesicki miał przyjechać do Rzeszowa. 

W “Kraju” występują: Krzysztof Stroiński, Marian Dziędziel, Grażyna Barszczewska, Violetta Arlak i inni. 

Bilety w cenie 18 zł dostępne w kasie kina. O pozostałych wydarzeniach, które Zorza zaplanowała na sierpień, pisaliśmy – TUTAJ

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: