Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Rada Miasta Rzeszowa we wtorek jednogłośnie zgodziła się na sprzedaż w drodze przetargowej działek przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie.

Chodzi o działki o powierzchni 486 m kw. i 35 m kw. oraz działek o powierzchni 13 m kw. i 47 m kw. „Zielone światło” od Rady Miasta to efekt poniedziałkowego porozumienia między krakowskim deweloperem Bryksy a Stowarzyszeniem „Świadomy Obywatel Rzeszowa”, który protestował przeciwko inwestycji „Krakovska” w sąsiedztwie galerii Nowy Świat.

Pierwotnie deweloper chciał wybudować dwa 17-piętrowe wieżowce i jeden 4-pietrowy biurowca. Po negocjacjach, stowarzyszeniu udało się m.in. wywalczyć obniżenie jednego z wieżowców do 13. pięter. Chodzi o budynek, który ma się znajdować w najbliższym sąsiedztwie domów jednorodzinnych. 

– To porozumienie udało się nam podpisać rzutem na taśmę – powiedział we wtorek podczas sesji Rady Miasta Jacek Strojny, prezes „Świadomego Obywatela”. Dla dewelopera porozumienie, mimo wszystko, to jednak sukces. – Pokazaliśmy, że można dojść do porozumienia, a nie tylko się kłócić – mówił Mariusz Bryksy, szef Bryksy.

Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta, podkreślił, że z poniedziałkowego precedensu należy wyciągnąć dwie lekcje – pierwsza: warto rozmawiać, druga: nie warto się bać upubliczniania informacji o planach inwestycyjnych.

– Mieszkańcy rozumieją, że jest potrzebna rozbudowa miasta i trzeba piąć się w górę, ale mają też oczekiwania, które w takich negocjacjach udaje się rozstrzygać – powiedział Dec.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: