Reklama

Czytelnicy Rzeszów News bacznie obserwowali niezwykłe zjawisko Krwawego Superksiężyca. Chcieli się z nami i Wami nimi podzielić. Wszystkim bardzo dziękujemy.[Not a valid template]

 

Ostatnie zdjęcia, jakie otrzymaliśmy zrobił Łukasz Peszek. Zjawisko zaćmienia uwiecznił w Matysówce koło Rzeszowa. Swoje zdjęcie przesłał na również Bartosz Dubiel. – Mój supermoon fotografowałem od 3.45 do 4.33 na ul. Wieniawskiego w Rzeszowie – napisał pan Bartosz.

Pani Barbara zdjęcie zrobiła w Exeter w Wielkiej Brytanii. Krwawy Superksieżyc zawieszony nad Rzeszowem – takie zdjęcie zrobione nad ranem przesłał nam Paweł Litwin.

Wcześniej swoje zdjęcia przesłał Andrzej Błoński, który zrobił je w Grzegorzówce koło Rzeszowa.

– Bałem się, że nic z tego nie wyjdzie, bo mocno się chmurzyło, ale na szczęście chmury szybko zanikły i można było się rozkoszować pięknymi widokami – napisał do nas pan Andrzej.

Zdjęcie przesłał nam także Mateusz Inglot. Zrobił je w Markowej koło Łańcuta. Z kolei nasza Czytelniczka Karolina Wiśniewska zrobiła zdjęcia w Bradford w Wielkiej Brytanii. Z Niemiec, z miejscowości Pfungstad, zdjęcie jeszcze bladego księżyca wysłała nam Czytelniczka Ella Fabian.

Piotrowi Bieszczadowi zaćmienie Księżyca udało się uchwycić w miejscowości Straszydle.

Zjawisko zaćmienia Księżyca można było obserwować w poniedziałek (28 września) od godz. 2:00 w nocy do 6:00 rano. Księży zbliżył się najbliżej Ziemi – 357 tys. kilometrów. To największe zbliżenie Księżyca do Ziemi w całym 2015 r.

W czasie niesamowitego zaćmienia Ziemia przesunęła się dokładnie pomiędzy Słońcem i Księżycem. Na naszego satelitę rzuciła cień o kolorze zardzewiałej czerwieni. Następna okazja, aby zobaczyć Superksiężyc podczas zaćmienia będzie dopiero w 2033 r.

Czekamy na Wasze kolejne zdjęcia. Wysyłajcie je na adres: redakcja@rzeszow-news.pl

(kaw)

Reklama