Reklama

Ciąg pieszo-jezdny przy ulicy Kustronia w Rzeszowie, wybubudowany w ubiegłym roku, otrzymał wyróżnienie Kryształowej Cegły w ogólnopolskim konkursie Dom 2014.

 

Inwestycja realizowana przez miasto Rzeszów brała udział w kategorii „Przestrzenie publiczne”. Konkurs miał wyłonić najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy UE. Przebudowa ciągu pieszo-jezdnego od al. Rejtana w kierunku ul. Kustronia zdobyła wyróżnienie.

Inwestycja ułatwiła mieszkańcom dojście do Sądu Rejonowego w Rzeszowie. Ciąg pieszo-jezdny znajduje się pomiędzy bazarem na ul. Dołowej, a Zespołem Szkół nr 2. Wcześniej, aby dojść do sądu, należało ominąć szkołę lub za bazarem przejść przez błotnistą łąkę.

Wykonawcą inwestycji było Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Ciąg pieszo-jezdny ma długość 126 metrów.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dodatkowo zrobiono tak zwany „lizak” o średnicy 65 metrów. Inwestycja składa się w z trzech ciągów: dwóch dla pieszych i środkowego dla pojazdów uprzywilejowanych, np. rowerów.

Miasto wokół przejścia postawiło też oświetlenie, ławeczki, kosze na śmieci i zrobiło nasadzenia drzew. Inwestycji kosztowała prawie 1,2 mln zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama