Nadinspektor Krzysztof Pobuta nie jest już szefem podkarpackiej policji

Awans nadinspektora Krzysztofa Pobuty, dotychczasowego komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie. Pobuta będzie szefem małopolskiej policji.

 

45-letni Krzysztof Pobuta w poniedziałek pożegnał się ze swoimi pracownikami. Na stanowisku szefa podkarpackiej policji był od stycznia 2016 roku, kiedy to zastąpił Zdzisława Stopczyka. 

W uroczystości pożegnania Krzysztofa Pobuty brał udział m.in. szef polskiej policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, który podziękował Pobucie za dotychczasową pracę i osiągnięcia.

– To nie jest coś co przyszło łatwo, prosto i przyjemnie. To trzeba było wypracować ciężką służbą i codziennym poświęceniem – mówił komendant Szymczyk. 

Krzysztof Pobuta przechodzi na stanowisko szefa małopolskiej policji, gdzie od pół roku był wakat z powodu powołania Tomasza Miłkowskiego na szefa Biura Ochrony Rządu. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Pobuta pracuje w policji od 26 lat. Przed objęciem stanowiska komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie był komendantem miejskim policji w Przemyślu, a jeszcze wcześniej wiceszefem jarosławskiej policji. W lipcu 2016 r. Krzysztof Pobuta otrzymał nominację generalską z rąk prezydenta RP. 

Komendant główny policji jednocześnie powierzył obowiązki komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie Zbigniewowi Sowie, który dotychczas był pierwszym zastępcą komendanta. Sowa nadzorował m.in. wydział prewencji, ruchu drogowego oraz pracę policyjnych antyterrorystów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama