Zdjęcie: Diecezja Rzeszowska
Reklama

W wieku 84 lat w niedzielę (1 listopada) zmarł ks. infułat Stanisław Mac, pierwszy proboszcz i budowniczy katedry rzeszowskiej.

O śmierci ks. infułata Maca w niedzielę, w 60. roku jego kapłaństwa, poinformowała katedra rzeszowska. Duchowny zmarł na plebani katedralnej wśród swoich najbliższych. Ks. infułat Stanisław Mac miał 84 lata. 

Eksporta do kościoła katedralnego odbędzie się w środę (4 listopada) o godz. 15:00. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek (5 listopada) o 11:00. Po eucharystii ciało księdza infułata zostanie przewiezione na cmentarz Wilkowyja w Rzeszowie.

Ks. infułat Stanisłąw Mac był pierwszym proboszczem i budowniczym rzeszowskiej katedry i długoletnim dziekan Dekanatu Rzeszów-Katedra. Święcenia kapłańskie przyjął w Przemyślu 1960 r., był wikariuszem w Zręcinie, Brzyskach, Starym Żmigrodzie, Krośnie i Kosinie. W 1972 r., jako wikariusz parafii w Słocinie, rozpoczął duszpasterstwo na osiedlu Drabinianka.

W 1976 r. ks. Mac został pierwszym proboszczem nowo utworzonej parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego i rozpoczął budowę nowego kościoła, który w 1991 r. konsekrował Jan Paweł II. Kościół w 1992 r. stał się katedrą diecezji rzeszowskiej. W 2005 r. ks. Mac został protonotariuszem apostolskim (infułatem). Od 2011 r. przebywał na emeryturze.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: