Fot. Materiały parafii św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu

Sanepid zdecydował, że księża z parafii św. Józefa na Staromieściu w Rzeszowie zostali objęci kwarantanną. Kościół zamknięto do odwołania. 

Informacja na ten temat w sobotę wieczorem pojawiła się na stronie internetowej parafii. „Msze św. księża będą sprawowali w swoich mieszkaniach na plebanii według wyznaczonych na dane dni intencji. Nie będzie transmisji z kościoła” – ogłosiła parafia. 

Jak ustaliliśmy, przymusową 14-dniową kwarantanną objęto wszystkich siedmiu księży parafii św. Józefa przy ulicy Lubelskiej, w tym proboszcza. Przedstawiciele parafii nie chcą na razie mówić, czy to wśród duchownych wykryto koronawirusa. 

W sobotę w parafii nie odbyło się Triduum Paschalne. – Natychmiast odwołaliśmy nabożeństwo, gdy otrzymaliśmy z sanepidu informacje o konieczności poddania się kwarantannie – usłyszeliśmy od jednego z księży parafii.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Osoby, które uczestniczyły we mszy świętej w kościele na Staromieściu 4 kwietnia w sobotę o 11:30 proszone są o kontakt z parafią, numer: 503 850 998. 

W marcu dla wiernych został także zamknięty rzeszowski klasztor Dominikanów, gdy się okazało się, że pięciu Dominikanów jest zarażonych koronawirusem

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama