Zdjęcie: Magdalena / Czytelniczka Rzeszów News
Reklama

– To ewidentnie niszczenie zieleni! – alarmują mieszkańcy Rzeszowa. Przy ulicy Hetmańskiej został zniszczony klomb. 

Od miesiąca trwają prace związane z izolacją fundamentów przychodni przy ul. Hetmańskiej, która jest częścią Zespołu Opieki Zdrowotne nr 1 w Rzeszowie. Inwestycja o wartości 1,5 mln zł i jest niezbędna – od jakiegoś czasu piwnice obiektu są regularnie zalewane.

Tuż przy przychodni znajduje się klomb, na którym rosną krzewy, a zaraz za nim przystanek autobusowy. Magdalena, Czytelniczka Rzeszów News, zauważyła, że w wyniku prac, została zniszczona zieleń.

– Gruz, zamiast umieścić na ciężarówce wysypano na klomb przed przychodnia. Kto za to teraz zapłaci? To ewidentnie niszczenie zieleni! Normalnie obywatel za niszczenie zieleni dostaje mandat. A tu? – pyta Magdalena.

Grzegorz Materna, dyrektor Szpitala Miejskiego w Rzeszowie i ZOZ nr 1, przyznaje, że wokół przychodni odkopano fundamenty, a ziemia trafiła na klomb.

– Firma, która wykonuje prace, rosnące w bliskim sąsiedztwie budynku krzewy okryła folią zabezpieczającą. Pracownicy zapewniają także, że rośliny nie zostały uszkodzone i na wiosnę odżyją. Jeśli nie, posadzimy nowe – zapewnia Grzegorz Materna.

Dyrektor ZOZ nr 1 przesyła także zdjęcie, które ma dowodzić, że zieleń na klombie nie została zniszczona.

(jg)

Zdjęcie: Grzegorz Materna

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: